Uluslararası Dolaşım Programı 2020

Dolaşım programı

Almanya, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir

19/06 – 03/07/2020

Kültür için Alan’ın Uluslararası Dolaşım Programı, Gaziantep, İzmir ve Diyarbakır’dan kültür ve sanat alanında çalışmalar yürüten profesyonellere kültürlerarası etkileşimlerini arttırabilecekleri fırsatlar sunuyor. Kovid-19 salgını ve seyahat kısıtlamaları sebebiyle bu yılki programın ilk ayağında yerel kurumlar ve kişiler, Almanya’dan yazarlar, sanatçılar, yaratıcılar ve akademisyenlerle çevrimiçi alanlarda buluşuyor.

Dijitalleştirilmiş program katılımcılara, 48 ours Neukölln, Çuval Dergisi ve Berlin Tiyatrom Gençliği gibi festival, kolektif ve sanatsal üretim alanlarıyla deneyim ve bilgi paylaşım ortamı sunuyor, belirli kültürel alanlardan uzmanlarla tartışma seminerleri ve çalıştaylar gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Böylece katılımcılar Almanya’daki sanatsal üretimlere dair görüler geliştiriyor, aynı zamanda da kendi iletişim kanallarını genişletiyorlar.

Bu yıl Uluslararası Dolaşım Programı’nın ikinci ayağı Fransız partnerlerimizle birlikte 2020’nin sonbaharında gerçekleşecek. Programa dair daha detaylı bilgi edinmek ve kamuya açık etkinlikleri takip etmek adına sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın!