IDEAPOL IDEA AGENCY

IDEAPOL IDEA AGENCY

IDEAPOL IDEA AGENCY

IDEAPOL IDEA AGENCY

Dolaşım Programı 2021 Antalya

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Antalya

02/10 – 10/10/2021

Kültür için Alan’ın düzenlediği Dolaşım Programı, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali işbirliğinde 02 – 09 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Fiziksel mesafenin güçlü ağlar yaratmayı daha da elzem kıldığı bu günlerde, konuşmacılar ve katılımcılar fiziksel ve çevrimiçi oturumlarda bir araya gelerek tartışmalar ve bilgi paylaşımlarıyla bağlarını daha da güçlendirdi.

Program kapsamında Gaziantep, Diyarbakır, İzmir ve bu kentlere komşu şehirlerden seçilen 15 katılımcı festival süresince çeşitli derslere katıldı, festivaldeki sanatçılar ve endüstri profesyonelleri ile tanışma fırsatı buldu. Bir hafta süreyle festivalde çevrimiçi ve fiziksel katılımlı derslerin yanında film gösterimlerini de içerdi.

Programda, Altın Portakal Sinema Okulu ve Antalya Film Forum ortak etkinliklerinin yanı sıra, programda Tuba Ay ile sinema filmlerinde renk kullanımı ve Şahan Yatarkalkmaz ile film analizi üzerine derslerle, Alman yönetmen Martina Preissner ile bir söyleşi yer aldı. 8 Ekim’de gerçekleşen tanışma etkinliğinde ise program katılımcıları belgesel ve kısa film yönetmenleri ile bir araya gelerek sinemanın bir sektör olarak mesleki detaylarını ve film üretiminin pratik karşılıklarını değerlendirdi.​