Kültür Yönetimi Eğitim Programı – İzmir 2022

A Corner in the World

Kapasite Geliştirme, Eğitim

Türkiye, İzmir

13/05 – 15/05/2022

Bu yıl A Corner in the World işbirliğinde, ilk ayağı 13-15 Mayıs tarihleri arasında İzmir ve çevre illerinden 15 davetlinin katılımıyla gerçekleşen Kültür için Alan Kültür Yönetimi Eğitim Programı, kültür yönetiminin temel konularını yerel ihtiyaçlar özelinde ele alıyor.

Temel amacı İzmir ve çevre şehirlerindeki kültür aktörlerine topluluk oluşturma, dijitalleşme, iletişim, yaratıcı endüstriler, fon yönetimi ile kent kültürü ve sanatına yönelik yeteneklerini ve uzmanlıklarını geliştirebilecekleri bir alan yaratmak olan program, kolektif tasarım odaklı düşünme stratejileri doğrultusunda interaktif oturumlar sunuyor.

Kemeraltı’ndaki Portekiz Sinagogunda bir araya gelen katılımcılar, üç gün süren programda kültür yönetiminin güncel tartışmalarına odaklanıyor, globalde ve yereldeki örnekleri inceliyor. Ulusal ve uluslararası konuşmacıların ilham veren sunumlarıyla birlikte, davetli kültür ve sanat aktörleri atölyelere katılarak olası işbirlikleri için fikir geliştirirken kişisel deneyimler üzerinden etkileşimde bulunuyor. Ayrıca kültür yönetimi araçlarını tetkik eden programın kolaylaştırıcılığını Ceylan Uşaki Erali üstleniyor.