SSS

Kültür için Alan’ın çalışma alanları nelerdir?
Kültür için Alan, kültürel projelere ortam, mekân ve kaynak sağlamanın yanı sıra, yerel kurumlar ve sanat alanında üretim yapan profesyonellere farklı eğitim, tartışma ve gelişim olanakları sunuyor. Kültür için Alan; projelere finansal destek sağlamak adına Açık Çağrı yayınlarken, yıl boyunca Uluslararası Dolaşım Programı, Kültür Yönetimi Eğitim Programı, Showcase etkinlikleri ve Kültürel Buluşmalar programlarını düzenliyor.

Kültür için Alan hangi şehirlerde çalışıyor?
Avrupa ile Türkiye arasındaki yaratıcı diyalog çoğu zaman İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere odaklanırken; kültürel faaliyetlerin bu kentler dışında da teşvik edilmesini hedefleyen Kültür için Alan, yönetim kurulu tarafından belirlenmiş olan Diyarbakır, İzmir, Gaziantep ve bu şehirlerin komşu kentlerine odaklanıyor.

Projemin desteklenmesi için yılın herhangi bir zamanında Kültür için Alan’a başvuru yapabilir miyim?
Hayır. Kültür için Alan, her yılın ilk çeyreğinde proje başvuruları için bir Açık Çağrı yayınlıyor. Açık Çağrı duyuruları için internet sitemizi ziyaret edin.

Kültür için Alan’ın düzenlediği etkinlikler herkese açık mı?
Proje Destek Başvuruları adına yayınlanan Açık Çağrı, kriterleri karşılayan tüm kişi, kurum ve inisiyatiflere açık. Aynı zamanda, proje ortaklarımız da yıl boyunca kamuya açık etkinlikler düzenliyor.

Kültür için Alan’ın kamuya açık etkinliklerine nasıl katılabilirim?
Kültür için Alan ve yerel partnerleri, yıl boyunca proje bölgelerinde kamuya açık etkinlikler düzenliyor. Aylık bültenimize buradan üye olarak ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Kültür için Alan’dan destek alan projemin uluslararası başka işbirlikleri kurması adına Kültür için Alan’dan destek alabilir miyim?
Eğer projenizle ilgili gelişmiş bir konseptiniz varsa ve Almanya, İsveç, Hollanda ve/veya Fransa’daki bir kişi, kurum veya inisiyatif ile işbirliği yapmayı düşünüyorsanız, tavsiye almak adına koordinatörlerimizle iletişime geçebilirsiniz. İlgili koordinatörün iletişim bilgilerine ‘İletişim’ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sorularım için kiminle iletişime geçebilirim?
Talebinizle ilgili doğru kişiyle görüşmek üzere lütfen ‘İletişim’ sayfamızı ziyaret edin.

Kültür için Alan’ın etkinliklerinden nasıl haberdar olabilirim?
Aylık bültenimize buradan kayıt olarak, Facebook ve Instagram sayfamızı takip ederek güncel duyurulardan haberdar olabilirsiniz.