Uluslararası Dolaşım Programı Hollanda 2023

Dutch Culture

Dolaşım Programı, Uluslararası Dolaşım

Hollanda, Amsterdam, Rotterdam

18/09 – 23/09/2023

Kültür için Alan Uluslararası Dolaşım Programı, 18-23 Eylül tarihlerinde Hollanda’nın kültür sanat alanında öne çıkan kentleri Amsterdam ve Rotterdam’da gerçekleştirildi. Ankara ve İstanbul haricinde, Türkiye’nin dört bir yanından seçilen 13 katılımcı, DutchCulture işbirliğiyle ve Tuba Kılıç’ın yapımcılığıyla gerçekleşen programın parçası oldu.

Çağdaş sanat, tasarım, tiyatro, müzik ve performans sanatlarına yoğunlaşan altı günlük program boyunca katılımcılar, gıda adaleti ve teknoloji gibi odaklarla Hollanda’nın kültürel çeşitliliğini ve sanatsal dinamizmini keşfettiler ve aynı zamanda Türkiye’nin zengin kültürel mirasını ve sanatsal potansiyelini Hollandalı meslektaşlarıyla paylaştılar. Program sırasında, ArtsMap, Kunstituut Melly, MAMA Rotterdam, Public Food ve Theater RAST gibi prestijli kurumları ziyaret ederek, kültür sanat profesyonelleriyle potansiyel işbirlikleri üzerine görüşme ve ağ kurma fırsatı elde ettiler.

Uluslararası Dolaşım Programı Hollanda, gerçekleştirilen etkinlikler aracılığıyla Türkiye ve Hollanda arasındaki kültürel diyalog ve işbirliği olanaklarını genişleterek, katılımcılarını Hollanda’daki kurumlar ve kültür sanat profesyonelleriyle ortak projeler üzerinde çalışmaya teşvik ederken çeşitli kültürel bakış açıları ve deneyimlerin paylaşılmasına alan açmayı amaçladı.

Programda yer alan kurumlar: Artsmap, Boijmans Depot, Kunstinstituut Melly, MAMA Rotterdam, Matrix Rotterdam, Nieuwe Instituut, Podium Mozaïek, Public Food, TENT, Theater RAST, The Beach Amsterdam ve Verhalenhuis Belvédère

Katılımcılar: Aşkın Ercan, Ayşegül Acar, Betül Buldak Baltürk, Didem Kaplan, Duygu Etikan, İbrahim Moslmani, İrem Erdem, Murad Uçaker, Murat Aygün, Nevim Tiryaki, Nil İlkbaşaran, Sait Fehmi Ağduk, Serenay Oğuz

Program broşürünü incelemek için lütfen tıklayın.