Güçlü Adımlar

HipHop Ladies

Dans

Eğitim

Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Mardin

15/06 – 28/11/2021

‘’Güçlü Adımlar’’, günümüzde çok ilgi gören HipHop dans ve rap atölyeleriyle birlikte kız çocukları ve kadınlara hayal gücünü, fiziksel ve düşünsel yeteneklerini kullanarak, kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir platform yaratmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında İzmir, Gaziantep, Diyarbakır, Mardin ve Hatay şehirlerinden farklı yaş gruplarındaki kadınlar bir araya geliyor ve tecrübeli dans eğitmenleri ile çalışmalar gerçekleştirerek yaratıcılıklarını özgürce ortaya çıkarma olanağı buluyor. Eğitmenler dans atölyelerinin yanı sıra, rap sözleri yazımı, rap performans ve sokak dansları türlerini kullanıyor; dans terapisinin temellerini oluşturan hareketler ile mekan bütünlüğü, beden ve zihin bağlantısı gibi yaratıcı hareket çalışmaları yapıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği, Rengarenk Umutlar Derneği, Sirkhane, Ege Üniversitesi’nin işbirliğiyle farklı altyapılardan gelen genç kız ve çocuklarla yapılan bu çalışmalar, ifade özgürlüğünü hareket ile ortaya çıkarma ve bunun için çözümler üretme hedefini taşıyor.