Çocuklarla Kültürel Miras ve Çağdaş Sanat Atölyeleri

Yaren Kooperatifi

Görsel Sanatlar

Eğitim

İzmir

07/09 – 07/12/2020

‘Çocuklarla Çevrimiçi Kültürel Miras ve Çağdaş Sanat Atölyeleri’, 9-13 yaş arası çocuklara yönelik birlikte eğlenip öğrenerek kültür hakkında farkındalık yaratmak ve halk kültürünün öğelerinden halk oyunu, halk müziği, geleneksel el sanatları, geleneksel seyirlik oyunlar ve güzel sanatlar üzerine bilgi paylaşımını amaçlıyor. Öğrenciler için sekiz hafta süren çevrimiçi etkinliklere İzmir ve Manisa’dan dört grup halinde 54 çocuk katılıyor. Çevrimiçi gerçekleştirilen etkinliklerle, dezavantajlı sosyal sınıflara mensup çocukların; kültürel yönden zenginleşmeleri, sosyal becerilerini geliştirmeleri, sorgulayarak öğrenmeleri ve eğitim teknolojilerine hazırlıklı olmaları adına çalışmalar yapılıyor.

Fiziksel ve maddi imkansızlıklar sebebiyle, diğer kültürler ile iletişime geçmekte ve yaşıtlarına göre kültür-sanat etkinliklerine ulaşmada zorluk yaşayan çocuklar ve aileleri, eğitimin bir parçası haline getiriliyor.

Paydaşlar; Bergama Güzel İşler Derneği, Cevdet İnci Eğitim Vakfı, ÇYDD İzmir- Ödemiş- Soma Şubeleri, Kekemeler Derneği, EÇEV, Mahalle Biz Spor Kulübü Derneği, Sasalı Sosyal Dayanışma ve Geliştirme Derneği, Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği.